۱۳۹۳ مهر ۲۰, یکشنبه

انور سادات نشان داد که نمک نشناس نبود ولی ....زمانی که همه دولت های خارجی به شاه پشت کرده بودند ، حتی آمریکا و فرانسه تمایلی به پذیرفتن شاه از خود نشان نمی دادند ، انور سادات ، رییس جمهور وقت مصر ، مردانه ایستاد و شاه و خانواده اش را با آغوش باز به کشورش دعوت کرد.

زمانی که کودک بودم با خانواده سفری به مصر داشتم ( نوروز 1356 ) ، خوب یادم میاید که مردم مصر حتی روی در و پنجره  اتوبوس های شهری هم سوار میشدند. پدرم از راننده تاکسی که نقش راهنما را هم داشت پرسید که چرا مردم از در و پنجره اتوبوس آویزان میشوند و راننده پاسخ داد بخاطر کمبود اتوبوس ،  تازه همین اتوبوس ها را هم شاه ایران به مصر هدیه داده و طی گفتگوی بیشتر مشخص شد که شاه ایران ، صد دستگاه اتوبوس به ملت مصر ( انور سادات ) هدیه کرده بود ، که البته این یک نمونه کوچک از هدایای شاه به انور سادات بود.

بلی ، انور سادات پاسخ اینهمه بذل و بخشش محمد رضا شاه از کیسه ملت را در آن بزنگاه تاریخی داد و گفت تا زنده است ، میزبان شاه و خانواده اش خواهد بود. انور سادات نشان داد که نمک نشناس نبود !

ولی بمحض اینکه شاه به دیار باقی شتافت ، شاهزاده رضا پهلوی به آمریکا و شهبانو فرح به فرانسه شتافتند !
خاندان پهلوی اگر ذره ایی وجدان و غیرت داشتند ، باید میگفتند که زمانی که شاه بیمار بود ، هیچ کشوری جز مصر ما را نپذیرفت ، پس تا عمر داریم در مصر مانده ، پول و ثروتمان را هم به مصر میاوریم و همینجا سرمایه گذاری میکنیم !


حالا سلطنت طلبانی که از بامداد تا شب ملت بزرگ ایران را « نمک نشناس » و « نمکدان شکن » مینامند ، بفرمایند که آیا اینکار خاندان پهلوی ، نمونه بارز نمک نشناسی ، نمکدان شکنی و از همه بدتر ، خیانت به روان محمد رضا شاه نیست ؟!
دوست سلطنت طلبی گفت : ببین شاه چقدر مهربان بود ، حتی به مصری ها هم کمک میکرد !

گفتم : بزرگان ایرانزمین میفرمایند : 


کیسه ملت ار باز مدد فرماید .... دیگران هم بکنند آنچه شاهنشا می‌کرد ، چنانکه خامنه ایی هم خیلی ازین  بذل و بخشش ها میکنه !


نمیدونم چرا یوهویی زد کنار ، وسط اتوبان منو پیاده کرد و رفت ! 
  


در همین راستا :

.
.
ما را چه به بدبختی لبنان و فلسطین ...
http://666sabz.blogspot.be/2016/02/blog-post_26.html 

. 
هر گوشه یکی آرش با تیر و کمان است
http://666sabz.blogspot.be/2013/01/blog-post_13.html
.
پل روستای گاودانه رو که خاطرتون هست ؟
 .
انور سادات نشان داد که نمک نشناس نبود ولی ....
http://666sabz.blogspot.be/2014/10/blog-post_12.html

.
بذل و بخشش از کیسه ملت !
http://666sabz.blogspot.be/2013/11/blog-post.html
.
.۸ نظر:

 1. جناب شیطان سبز (666 علامت شیطانه دیگه درسته?)

  شما ظاهرا هیچ کار دیگه ای نداری جز اینکه هرازگاهی از حافظه بسیار تاریک تاریخی خودت یک چیزی بپرونی و با آب و تاب تعریف کنی.
  جهت اطلاع حضرت عالی (البته میدونم که خودت جواب خودت رو میدونی ولی فقط هدفت شلوغ کردنه)
  بعد از اینکه خانواده سلطنتی ایران را ترک کردند کشورهای غربی مثل آمریکا و انگلستان و فرانسه با حضور شاه در کشورشان مخالفت کردند.(فقط با حضور شاه) ملکه و فرزندان شاه اجازه داشتند در این کشورها زندگی کنند.
  چنانچه ولیعهد در همان زمان در آمریکا دوره خلبانی میدید.
  بعد از درگذشت شاهنشاه شرایط در مصر برای زندگی مهیا نبود چنانچه خود آقای انورسادات هم کمی بعد توسط اخوان المسلمین و با کمک مالی و معنوی خمینی و دار و دسته (همانهایی که شما سبز اللهی ها ازشون به عنوان دوران طلایی خمینی یاد میکنید) ترور شد و کشته شد.
  بنابراین دیگر نه دلیلی برای ماندن در مصر بود و نه امنیتی.


  ای کاش شما به اصطلاح روشنفکران سبز دیروز و بنفش امروز و فلان رنگ فردا یک کم قدر دانی را از انور سادات یاد میگرفتید و انقدر به این پدر و پسر توهین نمیکردید حداقل به خاطر آبادانی هایی که در کشورتان کردند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. « جناب شیطان سبز (666 علامت شیطانه دیگه درسته?) »

   در مکاشفات متی ، نوشته شده که 666 علامته شیطانه ! شما خرافاتی هستید یا اینکه مکاشفات متی را قبول دارید ؟!
   .
   .
   « بعد از اینکه خانواده سلطنتی ایران را ترک کردند کشورهای غربی مثل آمریکا و انگلستان و فرانسه با حضور شاه در کشورشان مخالفت کردند »

   خوب اینو که خودم اول متن توضیح دادم که ! نوشته خودم رو به خودم میگی ؟!
   .
   .
   « بعد از درگذشت شاهنشاه شرایط در مصر برای زندگی مهیا نبود چنانچه خود آقای انورسادات هم کمی بعد توسط اخوان المسلمین و با کمک مالی و معنوی خمینی و دار و دسته ترور شد و کشته شد. »

   شاه کی مرد و انور سادات کی ترور شد ! مگه اینکه شما بعد از خرافات متی این را هم قبول داشته باشید که خاندان پهلوی علم غیب دارند و آینده رو میبینند !
   .
   .
   « ای کاش شما به اصطلاح روشنفکران سبز دیروز و بنفش امروز و فلان رنگ فردا یک کم قدر دانی را از انور سادات یاد میگرفتید »

   هر کسی نون و بوقلمونشون رو خورده ؛ قدردانی هم بکنه ! خود خاندان پهلوی اینهمه ملت ایران و خود ایران رو چاپیدن و آلان با همون پولهای دزدی دارند توی خارج راست راست راه میرند و بریز و بپاش میکنند ، ذره ایی هم خودشون رو مدیون ایران و ایرانی نمیدونند ! نمک انور سادات رو هم خوردند و نمکدون شکوندند !
   .
   .
   « انقدر به این پدر و پسر توهین نمیکردید »

   والا منکه به کسی توهینی نکردم ولی تا یاد دارم انصار شاه الله به ملت ایران توهین میکنند از جمله « مردم شپشو بودند » ، « مردم کور کچل بودند » ؛ « مردم بی لیاقت بودند » ، « ملتی که برای آب و برق مجانی شورش کنه به ..... خوری میافته » و و و
   .
   .
   « حداقل به خاطر آبادانی هایی که در کشورتان کردند »

   مملکت را آزاد کن ، آباد نه .... زانکه آبادش کند آزادی ار آباد نیست !
   طریق شاه مردان

   تمام اون آبادنی ها که به کشورم کردند ( معلوم است که ایران کشور شما نیست ) بخوره توی سرشان ! خامنه ایی هم خیلی آبادانی انجام داده ، اون آبادانی های زمان خامنه ایی و خمینی و احمدی نژاد و خاتمی و دیگران هم بخوره توی سرشون ! همه آبادانی ها دنیا ارزش اینو نداره که یه قطره اشک از چشم یک مادر در غم فرزند تیربارون شده اش ، ریخته بشه !
   .
   .
   « همانهایی که شما سبز اللهی ها ازشون به عنوان دوران طلایی خمینی یاد میکنید »

   کار انصار شاه الله و سلطنت طلب ، بدون تهمت زدن پیش نمیره !

   کمی اگر بجای هل شدن و نظر گذاشتن ، وبلاگ رو بالا پایین میکردی ، کم کمش جمله بالای وبلاگم رو میدیدی که نوشتم : ننگ بر ستمگر .... چه شاه باشه چه رهبر !

   تفاوت بین این دو عکس را پیدا کنید
   http://666sabz.blogspot.be/2012/10/blog-post_28.html

   در حسرت دوران طلایی پهلوی و خمینی !
   http://666sabz.blogspot.be/2014/10/blog-post_2.html

   شباهت بین دو عکس بیاد ماندنی از دوران های طلایی پهلوی و اسلامی !
   http://666sabz.blogspot.be/2014/10/blog-post_9.html

   علت شیشه کشیدن پشت ضریح خمینی از زبان خودش !
   http://666sabz.blogspot.be/2012/07/blog-post_30.html

   در جمهوری ننگین اسلامی ، انتخاب رییس جمهور مانند انتخاب رنگ خودرو است !
   http://666sabz.blogspot.be/2014/05/blog-post_21.html

   دو روی یک سکه
   https://www.youtube.com/watch?v=HRzLHa9-G6E

   ماجراهام امام بصورت کارتون
   https://www.youtube.com/watch?v=II-zKa_VRZU

   اصلاح طلبها خودشون رو مسخره کردن
   https://www.youtube.com/watch?v=ZtBho4T95gg

   و صد ها نمونه دیگر که اگه انصار شاه الله کمی به خودشون زحمت بدند ، همگی بر روی حساب یوتوبم و وبلاگم قابل دیدنه !
   .
   .

   « چنانچه ولیعهد در همان زمان در آمریکا دوره خلبانی میدید. »

   دروغ نگو عزیزم ! رضا پهلوی از سوی ارتش ایران و با خرج دولت به آمریکا رفت تا خلبانی بیاموزد ولی وقتی که شاه سرنگون شد ، دیگه رضا پهلوی یک شخص عادی ، هیچ جایی در ارتش آمریکا نداشت و آموزش خلبانی اش هم نیمه کاره رها شد ! مگر اینکه شما مدرکی بیارید که نشان دهد ایشان دوره خلبانی را به اتمام رسانده !
   .

   حذف
 2. اول این که ، "بذل" درست است. نه "بزل".
  دوم این که ، "ایران زمین " بهتر است از "ایرانزمین". همان طور که "یه هویی" از "یوهویی".
  و سرانجام سوم این که ، اعلی حضرت و خانوادۀ محترم ، وطنشان را ترک کردند . مصر که جای خود دارد.

  پاسخحذف
 3. دیدگاه عاری از جانبداری بی مورد و روشن بینی عدالت محورانه ات قابل ستایش است. معتقدم اگر انسان به عدالت قلبا پای بند باشد و این مفهوم و ارزش والا فقد ورد زبانش نباشد، بلکه واقعا عامل به آن باشد مورد لطف و هدایت الهی قرار می گیرد. خدا نگهدارت.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. متاسفانه من نه الله رو قبول دارم و نه هدایتش رو !
   .
   ولی سپاس برای نظرتان

   حذف
 4. سلطنت طلب ها (شاه اللهی ها) همانند حزب اللهی و سبزالهی ها متعصب و دیکتاتورند. وای به اون روزی که حکومت اسلامی ساقط شود و حکومت رضا چاخان پهلوی برقرار شود. تمام جمهوری خواهان و آزادی خواهان را از دم تیغ خواهند گذراند. دور نیست اون روزی که ارازل اوباش مثل شعبان بی مخ ها با قمه و چاقو به مردم حمله ور شوند و صدای آزادی خواهانه ملت رو خفه کنند و رضا چاخان و خانواده اش، ثروت کلان ملت رو بچاپند و همانند آخوندها مملکت را در فقر و بدبختی نگه دارند.

  پاسخحذف
 5. آخه ۶۶۶ به یک سری الاغِ نفهمِ بی‌سواد چی‌ میگی‌ شما؟ احمق تر و بی‌ سواد تر از سلطنت طلب باز هم سلطنت طلب هستش ،،شما می‌خواهید به گاو الفبا یاد بدید؟ نمیشه اقاجان ،،،شاید به گاو بشه ولی‌ به سلطنت طلب نمیشه

  پاسخحذف