۱۳۹۳ بهمن ۲۵, شنبه

وقتی که دروغگوهای مجازی ، کم حافظه میشوند !


برای بزرگتر دیدن عکس ، رویش کلیک بفرماییدبجز اینکه این داستان ، یک داستان کاملا تخیلی است ، چندین مغلطه و ناآگاهی فرهنگی و اجتماعی را هم در بر دارد !

برای نمونه :

1 - خوانندگان ، سالیانه پولهای هنگفتی جهت تبلیغات و روابط عمومی شان ، خرج کرده تا خود را چهره محبوبی نشان دهند و معمولا تا آنجایی که بخاطر دارم ، خوانندگان از مردم دلبری میکنند و میگویند همه تان را دوست دارم یا عاشق شما هستم و از این تعارفها.

امکان ندارد که هنرمندی عده زیادی از کسانی که شاید روزی اثرهایش را بخرند ، از خود برنجاند و به قول معروف دشمن تراشی کند !

2 - ابراهیم تاتلیسس در اصل کرد است وکردها از لحاض نژادی ، تاریخی و فرهنگی خود را نزدیکتر به ایرانیها میدانند تا ترکها یا عربها. بویژه کردهای ترکیه که حق ترانه های کردی خواندن و حتی جشن نوروز گرفتن را ندارند ! بر همین اصل ، امکان ندارد که ابراهیم تاتلیسسی که بجرم آهنگ کردی خواندن ، مزه زندان ترکیه را چشیده و بخوبی میداند که در بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد ، همچین سخنی را بزبان بیاورد !

3 - مدیران روابط عمومی و مدیران برنامه ، پیش از اینکه هنرمند بر روی صحنه بیاید ، در سالن حضور دارند و همه جوانب را در نظر گرفته و به آگاهی هنرمند میرسانند. امکان ندارد که خواننده ، پیش از آمدن بر روی صحنه ، نداند که در سالن چه خبر است ! پس ، اینکه خواننده بر روی صحنه آمد و فقط یک نفر را دید و تعجب کرد ، همچین چیزی بدور از عقل سلیم است ! بویژه که در همه جای جهان ، ورود جانوران به سالن کنسرت و تاتر و سینما و غیره ، ممنوع است !4 - اجرای موسیقی پیش از ورود خواننده بر روی صحنه آغاز میشود و با آن صدای بلند موسیقی ، حتی اگر بیژن با بلندگوی دستی هم فریاد کشیده باشد ، باز هم صدایش به گوش خواننده نمیرسد ! درضمن ، بیژن به چه زبانی با ایراهیم تالیسس و نانسی عجزم سخن گفته ؟!


5 - بیژن فوت کرد و یادش همیشه زنده باشد ولی این دلیل نشد که برایش قصه پردازی و از ایشان بت ساخته شود. درضمن ، با وجود صد ها کلاس و آموزشگاه و معلم های سرخانه ایرانی  در آمریکا ، فرزندان بیژن هیچکدام فارسی بلد نیستند ! 

کسی که به فرزندانش فارسی را یاد نداده باشد ، آنقدر مسائل ایران برایش اهمیت ندارد که هزاران دلار خرج کند تا مثلا روی کسی که به ایرانیان توهین کرده را کم کند ..... تازه آنهم در خفا ! چنانکه نه عکسی از این ماجرا گرفته شده و نه فیلمی پخش شده ! 

در آخر ، به همه کسانی که این شایعه سازی ها را بدون تحقیق و تامل باور میدارند ، توصیه میکنم که هر سخنی را که در فیس بوک ، توییتر ، وایبرو ، واتس آپ و و و  میبینند ، باور نکنند ، حتی اگر بهترین دوستشان آنرا منتشر کرده باشد.

و به کسانی که اینگونه شایعه ها را میسازند ، میگویم : خدا شفا بده !


******
****

هم میهنی گفت : « تو که میگی برای هر حرفی باید مدرک رو کرد ، از کجا میگی که بچه های بیژن فارسی بلد نیستند ؟!!! »

گفتم : از اینجا !
۲ نظر:

  1. greenforce جان بیهوش شدم از خنده، چقدر زیبا نوشته بودید و ماجرا را قشنگ تحلیل کردید، مشتکرم
    AZALY

    پاسخحذف