۱۳۹۴ خرداد ۲۶, سه‌شنبه

ننگی را که مصدق نپذیرفت ولی شاه فورا قبول کرد ! + عکس و فیلم
در روز ششم اردیبهشت ماه ١٣٣٤ کوشش های حجت الاسلام فلسفی در متقاعد کردن شاه برای محدود کردن فعالیت های بهاییان در ایران به نتیجه رسید و سپهبد نادر باتمانقلیچ ، رئیس ستاد ارتش وقت ، مأمور انجام این عملیات شد و خود شخصأ اقدام به تخریب معبد بهایيان ( حظیره القدس ) واقع در خیابان حافظ ، تهران نمود.

حظیره القدس به صورت کاخی عظیم و باشکوه با تکیه بر معماری قاجاریه ساخته شده بود که در داخل آن ، آینه کاری و کاشی کاریهای سنتی و زیبا به چشم می‌خورد که در میان محوطهٔ سرسبزی ساخته شده بود. ساختمان دو طبقه به صورت تالار بنا شده بود که شامل سقف‌های بلند و گچ کاریهای زیبا بود.

فلسفی این درخواست را پیشتر از دکتر مصدق کرده بود ، ولی دکتر مصدق در جواب با خنده به وی گفت که بهاییان ایرانی هستند و حقوقی برابر من و شما دارند.

شانزدهم اردیبهشت هزار و سیصد و سی و چهارسی و یکم اردیبهشت هزار و سیصد و سی و چهاردر همین راستا :
 .
 .
 .
 .
 .
 .
 .
 .
 .


 .
 .
 .

۵ نظر:

 1. ادعایی مزخرف و خالی از حقیقت. این درست است که گنبد آن محل در آن زمان تخریب شد. ولی بهاییان بعدها آنجا را پس گرفتند و به فعالیتهای خود ادامه دادند. فلسفی نیز بخاطر مزخرف گویی هایش ممنوع المنبر شد.
  مصدق هرگزطرفدار بهاییها نبود. هیچ سندی که حمایت آن مرد احمق را از بهاییان ثابت کند وجود ندارد.

  پاسخحذف
 2. تخریب این مقبره که با تحریک فلسفی و آخوندهای همپالکی اش انجام شد با حمایت تبلیغاتی رسانه های رژیم پهلوی و تاجبخشی مقامات لشکری و کشوری آریامهری, صورت عمل بخود گرفت و متحقق شد. مصدق هرگز حاضر به زیر پا گذاشتن حقوق هموطنان بهایی نشد تا بدین طریق در بین آخوندهای خمینی صفت و جماعت خشک مغز و متعصب حامی آنها محبوبیتی پیدا کند. این ننگ درست مثل کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ برپیشانی رژیم آریامهری خواهد ماند.
  بهر حال ممنون از اینکه این عکسها, بریده های روزنامه های آنزمان و دیگر اسناد تاریخی را پیدا میکنید و کنار هم میگذارید, تا هموطنان بدانند که سلطه آخوند بر زندگی انسان ایرانی با حکومت جمهوری اسلامی بوجود نیامده است.البته جماعت پهلوی چی که در اینگونه موارد دچار آلزایمر تاریخی میشوند, تکلیفشان روشن است.

  پاسخحذف
 3. نمونه ای از همکاری شیخ و شاه برای تعرض به حقوق هموطنان بهایی. درد شاه و شیخ هرگز تامین و تضمین حقوق برابر ایرانیان نبوده است. اختلافشان نیز جز گرفتن سهم بیشتر از غارت ایرانیان نبوده است.

  پاسخحذف
 4. درود بر شما گرین فورس عزیز
  لطفاً ویدیو های دکتر عباس میلانی (پروفسور علوم سیاسی استنفورد) را هم تماشا کنید. ایشان چندین کنفرانس در زمینه بهایی های ایرانی و تجدد در ایران برگزار کرده است. نمونه :
  https://vimeo.com/56742072
  جالب است که بدانید در زمان پادشه خوبان، زرتشتی ها هم، هیچ سمت رسمی در دربار نداشتند. می توانید ویدیوهای دکتر میلانی را در یوتیوب بیابید
  این ویدیوش در مورد حکومت پهلوی است که میلانی اشاره به ستم ها بر غیر شیعیان اشاره دارد.
  https://www.youtube.com/watch?v=jSMlSSSC1-c

  پاسخحذف