۱۳۹۴ اردیبهشت ۲۲, سه‌شنبه

رقص در مسجد !

.
این فیلم مربوط میشود به گشت و گذاری در مصر در بهار پنجاه و هفت ، یعنی چند ماه پیش از آغاز انقلاب در ایران.

یک خانم آمریکایی درست وسط حیاط مسجد محمد علی پاشا در قاهره که البته به موزه تبدیل شده ، یکدفعه قرش میگیرد و هنری از خود نشان میدهد.

خوشبختانه درآنزمان هنوز خبری از قوانین شرعی اسلامی نبود وگرنه اصلا نمیتوانم تصور کنم که چه بلایی بر سر آن توریست بیچاره میامد.

دوربین فیلمبرداری 8 میلی متری ما ، ضبط صدا نداشت و فیلم اصلی بدون صدا است. نخست قصد داشتم که آهنگ ربیع ( بهار ) از خواننده معروف مصری زنده یاد فرید الاطرش را روی فیلم بگذارم ولی بعلت اینکه این آهنگ هنوز دارای حق مولف است و آهنگ مصری دیگری را هم پیدا نکردم که حق مولف نداشته باشه ، مجبور شدم که این اذان را روی فیلم بگذارم.

اذان از رحیم مؤذن زاده اردبيلی.


 
.


.
.

۶ نظر:

 1. درود. می خواستم از عکس ها و ویدیو و همچنین نوشته های شما دوست عزیز در جهت نفد و افشای دروغ دیکتاتوری شیخ و شاه، استفاده کنم. آیا شما اجازه کپی آنها (به شرط ذکر به وبلاگتان) را به من می دهید؟

  پاسخحذف
 2. .
  خواهش میکنم ، هم میهن گرامی
  .
  باعث افتخار منه که کارهای من مورد پسند شما قرار گرفته.
  .
  همانطور که فرمودید ، اگر چشمه ( منبع ) را ذکر بفرمایید ، کاملا آزادید.
  .
  خواهشن آدرس برگه ایی که کارها را در آنجا به اشتراک میگذارید را هم به من بدهید که یک سری به آنجا بزنم و اگر لازم شد ، نظری هم بگذارم.
  .
  شاد و تندرست و پیروز باشید

  پاسخحذف
 3. مصر یک کشور سنی مذهبه. "اشهد ان علی ولی الله" جایی توی اذان اش نداره. عکس العمل مومنین ان دیار در قبال ان جمله دست کمی از رقص خانم آمریکایی در وسط مسجد ندارد. امیدوارم که بار دیگه بیشتر دقت کنید!
  راستی مدتی است که در بالاترین نیستی. امیدوارم که باز هم در بالاترین شما را ببینم.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. فرقی ندارد که مصر سنی است یا شیعه یا کاتولیک ! من هر آهنگی را که دوست داشته باشم رو فیلم هایم میگذارم :-)
   .
   در این فیلم هم خواستم یادی کنم از شادروان رحیم مؤذن زاده اردبيلی که واقعا صدایش بی نظیر است و مرا یاد دوران کودکی و خانه پدر بزرگم میاندازد که هر روز ظهر ، صدای رحیم مؤذن زاده اردبيلی از بلندگوهای مسجد محل پخش میشد. ( در زمان شاه )
   .
   درضمن سپاس فراوان از شما که به فکر من هستید. مدتی است گرفتاری های روزمره ام زیاد شده ولی کما بیش به بالاترین سر میزنم.
   .
   امیدوارم که شما همیشه خوب و خوش و تندرست و پیروز باشید.
   .

   حذف
  2. "فرقی ندارد که مصر سنی است یا شیعه یا کاتولیک ! من هر آهنگی را که دوست داشته باشم رو فیلم هایم میگذارم :-)"

   آهان.......حرف منهم همینه. این آهنگیه که خودت گذاشتی و نه اذانی که توی مصر در مسجد پخش شده........بد نبود که این رو در متن پست یا ذیل ویدئو کلیپ متذکر میشدی که مثلا...... آهنگ یا اذان را من (۶۶۶) روی فیلم گذاشته ام. ضمنا از اینکه دوباره در بالاترین آمدی خوشحال شدم.

   حذف
  3. درود بر شما.
   .
   نخست قصد داشتم که آهنگی از خواننده معروف مصری زنده یاد فرید الاطرش را روی فیلم بگذارم ولی بعلت اینکه این آهنگ هنوز دارای حق مولف است و آهنگ مصری دیگری را هم پیدا نکردم که حق مولف نداشته باشه ، مجبور شدم که این آذان را روی فیلم بگذارم.
   .
   در سال 1357 ، دوربین فیلمبرداری 8 میلی متری پدرم ، ضبط صدا نداشت و فیلم اصلی بدون صدا است.
   .
   شاد و خرم و تندرست باشید ، هم میهن گرامی

   حذف