۱۳۹۴ اردیبهشت ۸, سه‌شنبه

ماجرای ربوده ، شکنجه و کشته شدن سرتیپ افشارطوس به دست مزدوران « پادشه خوبان » !
نصرالله خازنی ، معاون بازرسی دفتر نخست‌وزیری درباره ماجرای قتل افشارطوس می‌گوید : 

از تراژدی قتل آنچه یادم می‌آید گزارشی است مشروح از طرف اداره کل آگاهی که توسط شخصی به نام آقای ملک‌ شاهی برای آقای دکتر مصدق فرستاده شده بود. در این گزارش آمده بود : چند روز قبل از حادثه ، شاه ، از طریق خط مستقیم تلفنی که بین او و رییس شهربانی وجود داشت و ماموران هم آن را کنترل می‌کردند ، به افشارطوس تلفن می‌کند و می‌گوید : جمعی از افسران بازنشسته خواسته‌هایی دارند و شما بروید و ببینید چه می‌گویند و در این مورد با سرتیپ نصرالله زاهدی صحبت کنید.

 سرتیپ نصرالله زاهدی دوست و همشاگردی دوران دبیرستان و دانشکده افسری افشارطوس بود. آن‌ها با یکدیگر رفیق و صمیمی بودند و دوستی آن‌ها به قدری بود که افشارطوس به فکرش خطور نمی‌کرد که توطئه‌ای در کار باشد ، خاصه از سوی صمیمی‌ترین دوستش. به همین جهت هم اسلحه همراه خود نداشت. نصرالله زاهدی آدرس منزل حسین خطیبی ( از یاران مظفر بقایی ) را که کارمند راه‌ آهن بود و در خیابان خانقاه قرار داشت به وی می‌دهد و او را برای شب ۳۱ فروردین به آنجا دعوت می‌کند.

 در شب موعود حدود ساعت ۹ شب افشارطوس در خیابان سعدی مقابل خانقاه از اتومبیلش پیاده می‌شود و شوفر را مرخص می‌کند ... به هر حال در خانه خطیبی ، سرتیپ نصرالله زاهدی، سرتیپ بایندر و سرتیپ دکتر منزه ( شاگرد پزشک احمدی ، تزریقات‌چی زندان ) و سرگرد فریدون قرائی و خود خطیبی، دوست نزدیک دکتر مظفر بقایی ، اجتماع کرده بودند. در آنجا غفلتا از قفا پتویی روی سر افشارطوس می‌اندازند و دکتر منزه با تزریق آمپولی افشارطوس را بیهوش می‌کند. سپس او را در صندوق عقب اتومبیل یکی از حضار جا داده به لشکرک ، به خانه‌ای می‌برند و پس از شکنجه و کشیدن ناخن‌هایش وی را به غار تلو برده و در آنجا فریدون قرائی ، افشارطوس را خفه می‌کند. قرائی پس از ارتکاب قتل به قزوین فرار کرده در خانه جعفر ورشوند از مالکان و مخالفان دکتر مصدق و دوست سرتیپ تشعری مخفی می‌شود. ولی پس از تجسس ، ماموران به مخفیگاه او پی می‌برند و دستگیرش می‌کنند.

روز ششم اردیبهشت جسد طناب پیچ شدۀ شهید افشارطوس در حالی که قرآن کوچکی که قنادی یاس به مشتریان هدیه می‌داد در جیب کت افسری او قرار داشت ، کشف شد. روزنامه‌ها عکس‌های وحشتناکی از جسد طناب پیچ شده افشارطوس که صورت او تماما سیاه شده بود و به وضع بسیار فجیعی کشته شده بود ، چاپ کردند.

افشارطوس پس از مرگ، بنا به پیشنهاد نخست‌وزیر و قوانین آن زمان با یک درجه ترفیع به سرلشکری رسید.

گفته می‌شود ماجرای ربودن افشارطوس بخشی از یک توطئه بزرگتر بود که با اطلاع شاه و دخالت مأموران سیا طراحی شده بود تا تعدادی از شخصیت‌های سیاسی نزدیک به دکتر مصدق را بربایند و او را وادار به کناره‌گیری کنند. دکتر حسین فاطمی ، سرگرد محمود سخایی ، دکتر عبدالله معظمی و دکتر سیدعلی شایگان را، که همگی از نزدیکان دکتر مصدق و افراد برجسته نهضت ملی بودند ، بربایند و از این طریق جوی ناآرام و آشفته در کشور ایجاد کنند تا مصدق مجبور به کناره‌گیری شود.

پرونده قتل افشارطوس با هیاهو و تبلیغات شدید مخالفان به یک چالش شدید برای دولت مصدق تبدیل شد و سرانجام با دلایل و مستندات محکم در ۱۷/۲/۳۲ تحویل دادرسی ارتش شد.

ولی جنایتکاران تحت حمایت قرار گرفتند و بازپرسان در کار اهمال می‌کردند و به دلیل تبعات بسیار شدید و هیاهوی مخالفان و نمایندگان مخالف مجلس و احتمال اعلام اعمال نفوذ مصدق در پرونده و ایجاد بحران جدید، امکان تعویض بازپرسان نیز وجود نداشت و در نهایت با فشار دولت و مقامات، ۸ مرداد ۱۳۳۲ بازپرس قرار مجرمیت را صادر کرده و پرونده در ۱۳ مرداد ۳۲ به دادگاه جنائی تحویل شد تا خارج از نوبت رسیدگی شود اما وقوع کودتا این مساله را ناکام گذاشت.


حالا از كتاب خاطرات شعبان جعفری در باره قتل افشار طوس، رئیس شهربانی دكتر مصدق بخوانید :
.
« قضیه اینه كه حسن خطیبی با این افشار طوس خیلی رفیق بود. اونوقت افشار طوس را دعوت می ‌كند تو خونه‌اش. تیمسار بایندر و تیمسار منزه و تیمسار مزینی ، یكی دوتا دیگه‌ام شخصی بودن كه اونا حالا اسمشون در نظرم نیست... اینارو دعوت می‌كنه تو خونه. شب كه میرن تو اون خونه، خدمت شما عرض كنم كه نمی‌ دونم چی به خورد این میدن، چیكارش میكنن ، یا آمپولش می ‌زنن كه .. .»
 
س- گویا با اتر بی‌ هوش می ‌كنند.
 
ج- آره درسته ! ( صفحه 132 )


.
« امیر كچل ( امیر رستمی ) یكی از اوباش میدان شاه و نوچه شعبان جعفری ، به كمك مرشد آمده و داستان را اینگونه در كتاب ادامه می ‌دهد : « ... ما اینو بردیمش تو اون غار "تلو"، بستیمش به یه جا. بعد ما غذا درست می‌كردیم به اون نمی‌دادیم... احمد آشپز و بلوچ قرائی را میگیرن. افشار طوسم اون دم رودخانه یه گودال كنده بودن و همونجوری حالا زنده زنده یا مرده ، خفه ش كرده بودن. یه سر طنابو این گرفته بود و یه سر طنابو اون ، انداختش تو گودال ، خاكم ریخته بودن ، یه سنگم گذاشته بودن روش...» ( ص 133 شعبان جعفری )با دیده عبرتش ببینید .... این عاقبت وطن پرستیست
عارف قزوینی
  روانش شاد و یادش گرامی باد


سرچشمه :

- تاریخ ایرانی
- ویکی پدیا 
- رابطه اوباش جمهوری اسلامی با شعبان بی‌ مخ !متهمان به قتل سرتیپ افشارتوس را آزاد کردند !


۱۲ شهريور ۱۳۳۲ ( ۱۶ روز پس از براندازي دولت مصدق ) دادسراي تهران متهمان به ربودن و قتل سرتيپ افشارطوس رئيس شهرباني حكومت اورا بدون صدور اعلاميه و ذکر دليل آزاد کرد که باعث تعجب مردم شد. 

برخي از اين متهمان که دربازداشت بودند قبلا اعترافهايي هم كرده بودند و اين اعتراف ها و دلايل جرم در روزنامه ها انتشار يافته بود. 

اصحاب نظر همان زمان آزاد شدن آنان را يك مداخله عريان سياست در امر قضاء خوانده بودند. 

ربودن افشارتوس با هدف زهر چشم گرفتن از دكتر مصدق، سنجش آمادگي سازمانهاي اطلاعاتي کشور ( اطلاعات پليس و رکن دوم ستاد ارتش ) و مقدمه كودتا بر ضد او بود.

برگرفته از تاریخ ایرانیان به قلم دکتر نوشیروان کیهانی زاده۱۱ نظر:

 1. گرین فورس عزیز,
  اول یک درود و خسته نباشید خدمت خودت که در حد توان همزمان هم به جانوران ولایت و هم به جاعلان شاه اللهی میپردازی و رسوا که هستند, رسوا ترشان میکنی و دیگر اینکه چون من عضو بالاترین نیستم, لطفآ زحمت کشیده و سلام صمیمانه من را به کاربر سپیدجامه گرامی برسانید و بگوئید دست مریزاد که با استدلال و حوصله زیاد از خجالت این جماعت فرصت طلب و فریبکار در میاید.
  این دیکاتورپرستان ازموقعیت فعلی سیاست کشور که سراسر فساد و جنایات و خیانت لجام گسیخته بی حد و حصر است سواستفاده کرده و با های و هوی و فحاشی و خاک پاشیدن به چشم این و آن تلاش میکنند که شاید در این وانفسا برای رژیم خودکامه و سرکوبگر پیشین اندک آبرویی دست و پا کنند. فقط بخاطر اینکه مثلا کمتر آدم کشته یا با پول یامفت نفت کنار دزدی ها و بخور بخور های اشرف و شاهپور غلامرضا و ارتش و ساواک و .... یک اندکی هم صرف رعیت هایش کرده. باید از این افراد پرسید؛ مگر هیتلر در کشورش کم سازندگی کرده؟ یا صدام؟ یا قذافی؟ اینها یعنی نمیدانند که دیکتاتورها مملکت و مردم رو بخشی از مایملک خودشان میدانند و برای پز دادن به چند دیکتاتور دیگر از جنس خودشان, دوست دارند اموالشان! پر زرق و برق تر باشد تا ژست بهتری داشته باشند و حس خودپرستی شان را ارضا کنند؟
  نکته جالب توجه اینکه اینان از طرفی از تمرکز مبارزه نیروهای اپوزوسیون بر رژیم, بهره برداری کرده و نه تنها تلاش در تخریب و بی اعتبار کردن همین نیروها میکنند بلکه با دروغ پردازی های وقیحانه سعی بر جعل و تحریف تاریخ معاصر مینمایند تا ناآگاهی, عقده ها, کمبود های علمی و معرفتی و بی عملی شان را پشت این لجن پراکنی ها پنهان کنند و اگر احیانا کسی جوابشان را داد, شعبان وار از همه طرف به او حمله ور میشوند و در بهترین حالت از وی شکایت میکنند که چرا تفرقه پراکنی میکند و الان زمان اتحاد است!؟
  نکته دیگر اینکه اطلاعات تاریخی و عمومی اینها و استدلال شان در تکرار طوطی وار حرف های صد من یک غاز امثال نوریزاده ها و تلویزیون آریایی و ...خلاصه میشود و با تکرار و بازتکثیر همین چرندیات, با شناسه های جعلی زنجیره ای در شبکه های اجتماعی, جدی جدی باورشان میشود که حق به جانب هستند.
  از این طرف به روشنفکران ناسزا میگویند یا علیه انسانهایی که خالصانه حاضر نیستند زیر بار هیچ دیکتاتوری در هر لباسی بروند, فحاشی میکنند از آن طرف بی شرمانه به شخصیت های ملی و مردمی توهین میکنند و تلاش کرده چهره و خدمات شان را مخدوش کنند و حقایق تاریخی را وارونه جلوه دهند. همه اینها برای اینکه شاید موفق شده؛ برای یک دیکتاتور خودکامه چهره ای خیالی و مطلوب ترسیم کنند. دیکتاتوری که با کمک خارجی بر ضد قانون مشروطه کودتا و سی و هفت سال با مشت آهنین حکومت کرد و سر آخر در کمال بزدلی ارتش و نوچه هایی که فلسفه وجودیشان در شخص او خلاصه میشد به حال خود رها کرد تا دسته دسته به جوخه های مرگ سپرده شوند و خود گریخت.
  خوشحالم که شما عزیزان صبور و با حوصله در حد توان تان حضور و تلاش دارید تا برخی نتوانند براحتی درپس این لجنزار ولایت فقیه, تعفن دستگاه سرکوب شاهی را پنهان کنند.
  درود بر همه آزادگان -- یاور

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام البته سرتیپ افشار طوس رییس شهربانی مرحوم دکتر مصدق ترور شده بود اما امروزه بجز عده انگشت شماری این خبر را درانزمان فقط شنیده بودند چون کسی براستی از انزمانها اسناد کاملا معتبری دردست ندارد .ما جوانها این مطالب را میخوانیم اما به صحت و سقم واقعی ان اگاهی نداریم .

   حذف
 2. هم میهن گرامی درود بر شما
  .
  در بین اینهمه فحش و تهمت و اراجیف گوناگونی که هر روزه از سوی انصار شاه الله و انصار حزب الله دریافت میکنم ، سخنان شما براستی مرحمی بر دل خسته من بود.
  .
  سخنان شما براستی سنجیده و منطقی است. افسوس که زوزه های شغالان فضای اینترنت را چنان پر کرده که صدای آزادگانی مانند شما بگوش نمیرسد و افسوس تر اینکه نسل جوان و نسل آینده ( شاید ) تحت تاثیر اراجیف همین شغالان اینترنتی قرار بگیرند.
  .
  سپاس فراوان از شما
  .
  همیشه خوب و خوش و تندرست و پیروز باشید
  .
  پاینده ایران

  پاسخحذف
 3. لطفاً به ویکی پدیا، ذیل مقاله محمدرضا پهلوی و نظریه های توطئه در ایران رجوع کنید. آبراهامیان به نقل کتاب خود محمدرضا (پاسخ به تاریخ، نسخه انگلیسی) نشان داده که شاهنشاه، شاپور بختیار را مامور بریتیش پترولیوم معرفی کرده. اگر می توانید، از صفحه 171 کتاب انگلیسی و اورجینال فرانسوی، اسکن بگیرید :
  Pahlavi, Answer to History, p. 171
  مشخصات ترجمه انگلیسی:
  M. Pahlavi, Answer to History ,New York: Scarborough Press, 1982
  کتاب آبراهامیان هم بر روی سایت انتشارات دانشگاه کالیفرنیا، آپلود است. لینکش در ویکی پدیا (ذیل محمدرضا پهلوی) موجود است.
  ریش و قیچی دست شما است.

  پاسخحذف
 4. sepidjameh ‫حدود ۶ ساعت پیش
  .
  گرین فورس عزیز
  .
  پیغام محبت آمیز و دلگرم کننده ان هموطن گرامی را خواندم. با تشکر از اینکه به من اطلاع دادید. من بسیار خوشحالم که نقشی هر چند کوچک در حفظ خاطرات و حافظه تاریخی ملت ایران داشته باشتم تا شارلاتانهای سودجو و خودفروش آریامهری نتوانند با سو استفاده از نا آگاهی بخش عظیمی از ملت ما, که در زمان انقلاب حتی متولد هم نشده بودند, استبداد و ارتجاع وابسته پهلوی را رنگ کنند و بجای حکومتی مترقی و پیشرو جا بزنند. همانطور که بسهم خود اجازه نخواهم داد که شارلاتانهای خودفروش ولایی بتوانند ارتجاع ولایت فقیه را بعنوان خواست مردم ایران در زمان انقلاب جا بزنند.
  .
  خوشبختانه حباب دروغین ادب و آداب این جماعت با کمترین تلنگر به حافظه تاریخی میهنمان میترکد و همانطور که خودتان هم در این صفحه میبینید, فرهنگ و تمدن بزرگ آریامهری, مثل "چس" و "گوز" از دهان شعبون بی مخ های آنلاین آریامهری بیرون میریزد. این خود بخوبی به هر ناظر آگاه و بی غرضی نشان میدهد که چرا همان مردم چهل سال پیش ایران هم این اوباش را تحمل نکردند و آنها را بحق روانه زباله دان تاریخ کردند. حال بگذار جماعتی از اینها دلشان را خوش کنند که جنایات و خیانتهای پهلوی با گذر زمان فراموش شده و مردم هم الان آرام و قرار ندارند که از این دزدان و آدمکشان و ساواکیهای آریامهری, در همان ابتدای ورودشان به فرودگاه مهرآباد, عذر تقصیر بخواهند و از بابت انقلابی که کرده اند, از دزدان اریامهری طلب عفو و بخشش کنند. کسی را که خوابیده میتوان بیدار کرد, کسی را که خود را بخواب زده هرگز.
  .
  https://www.balatarin.com/permlink/2015/4/26/3855108?ref=alert&alert_id=link_3855108#c-6500576
  .

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. آقای سپید جامعه عزیز! کامنتهای شما را دنبال می کنم. دست مریزاد

   حذف
  2. آقای سپید جامعه عزیز! کامنتهای شما را دنبال می کنم. دست مریزاد

   حذف
 5. @یعنی انصار شاه الله ، الاغه هستند

  الاغ باباته کثافت بوزینه احمق نجس ! حرف دهنت رو بفهم کره خر دروازه غاری بوگندوی شپشو ! تو بالاترین انرژی روزانم تموم شده بود اومدم اینجا باهات تسویه حساب کردم ! مرتیکه بیشعور بی صفت !

  پاسخحذف
 6. گرین فورس عزیز
  همینطور که داشتم وب سایت ات رو میخوندم رسیدم به پستی بنام "کینه شاه الله گر بجنبد سر به رسوایی زند", کامنت فرزین فرزینی رو میخوندم. این کامنتش خیلی جالب بود. میگه:

  "....روزی دو میلیون تا از خفن ترین و فوق حرفه ای ترین کلیپهای سکسی رو تو اینترنت دانلود میکنم. این یک قطره از اقیانوس کاری بوده که تا حالا واسه در آوردن ریشه اسلام و جمهوری اسلامی انجام دادم"


  این بابا واقعا بمب خنده است. با وجود این یارو شاه اللهیه, تمام کمدین های عالم از لورل هاردی گرفته تا پیتر راسل باید غاز بچرونند.........لووووووووول. طرف با دانلود کردن کلیپ پورنو میخواد رژیم جمهوری اسلامی رو ساقط کنه.......لووووووول. انگار نه انگار که خود آخوندها و پاسداران این رژیم خودشون عند فیلم های پورنو اند. منکه از خنده ترکیدم. با وجود این طرفداران, رضا کوچولو حالا حالا ها باید سماق بمکه.......لووووووووول.

  رها

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. هم میهن گرامی ،
   .
   سپاس برای نظری که گذاشتید.
   .
   این انصار شاه الله اگر کمی عقل و شعور درست و حسابی داشتند که شاه اللهی نمیشدند :-)
   .
   همیشه شاد و تندرست و پیروز باشید
   .
   پاینده ایران

   حذف