۱۳۹۹ آذر ۸, شنبه

مهرداد عارفانی « یاری » که تو زرد از آب درآمد !
به نوشته روزنامه « بلژیک آزاد »  : « مهرداد عارفانی مامور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی است که از سال ۲۰۰۰ در بلژیک مستقر شده.

به گزارش همین روزنامه دادستان برای اسدالله اسدی دیپلمات ج.ا. ، زوج امیر سعدونی / نسیمه نعامی و مهرداد عارفانی به ترتیب بیست ، هجده و پانزده سال حبس درخواست کرده است ! »

در نخستین روزهای جنبش سبز با مهرداد عارفانی آشنا شدم ، به گفته خودش استاد اخراجی دانشگاه بود و  در بیشتر مجالس سخنرانی و گردهمایی های ضد حکومتی همراه کنشگران سیاسی / فرهنگی ساکن بلژیک شرکت فعال داشت و حتی طرح لغو پناهندگی کسانی که به ایران سفر میکنند را هم به مقامات مسئول در بلژیک داد !

چند سال پیش یکی از پزشکان ایرانی ساکن بلژیک با من تماس گرفت که میخواهد یک سایت اینترنتی در راستای شناساندن فرهنگ و تاریخ ایران به زبان فرانسوی راه اندازی کند و از من تقاضای همکاری کرد. چون آشنایی بخصوصی با آن شخص نداشتم مهرداد عارفانی را به ایشان معرفی کردم ولی پس از چند روز مهرداد با من تماس گرفت و گفت مایل نیست که با آن آقای پزشک همکاری کند و زمانی که علتش را جویا شدم گفت که آن آقا بجز اینکه به ایران رفت و آمد دارد ، در بعضی از مجالس سفارت جمهوری اسلامی هم شرکت میکند !  

و عجیبتر اینکه درست یکی دو هفته پیش از دستگیری او آقای « انور میرستاری » به من زنگ زد و گفت که مهرداد وضع اسفناکی دارد ، اقدام به خودکشی کرده ، چند روز در بیمارستان بستری بوده و به همین علت همسرش از او جدا شده و او با داشتن بیش از پنجاه سال سن در یک ساختمان نیمه ساز بنایی میکند. به مهرداد زنگ زدم و با من کمی درد دل کرد !

ببینید یک مامور وزارت ترور جمهوری اسلامی تا چه حد نقش یک فرد عادی و مخالف رژیم را خوب بازی کرده و همه شک و شبهه را از خود دور میکند !

با این حساب بدون اینکه وارد یک توهم جاسوس بینی بشویم باید بیشتر دقت و کمتر اعتماد کنیم ولی البته خاطرجمع باشیم که تا خطر جدی برای جمهوری ننگین اسلامی نداشته باشیم خطری ما را تهدید نخواهد کرد و برای چهارتا مقاله و سخنرانی دستگاه ترور رژیم بکار نخواهد افتاد !

 
برای آشنایی بیشتر با مهرداد عارفانی.
در همین راستا :


عکسهایی از زنده یاد دکتر شاپور بختیار و قاتلان او
https://666sabz.blogspot.com/2020/11/blog-post_8.html

.
.
.

۲ نظر:

 1. اینخبر ناقصه! از چه چیزی چه نتیجه ای میخواهید بگیرید. شاید تحت فشار بوده که با نظام همکاری کنه و چون نمی خواسته تن به خودکشی داده

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بله بله این هم امکانش هست. مهرداد عارفانی را من میناسم و من از ایشان بدی ندیده بودم و همانطوری که شما میفرمایید شاید زیر فشار قرار گرفته تا تن به این کار داده ولی این مسئله باید در دادگاه و از سوی خود او و وکیل مدافعه اش مطرح شود.

   بدون شک قاضی مسئله در زیر فشار بودنش را در نظر گرفته و در حکم او تاثیر خواهد گذاشت.

   حذف