۱۳۹۱ مرداد ۳۰, دوشنبه

ولایت وقیح رو سفید شد !

در روی یوتوب ، به نماهنگی برخوردم  با نام « قدیما یادش بخیر ، بهترین دوران خاندان پاک و بزرگ پهلوی » که وقتی رویش کلیک کردم ، تصاویری از زمان شاه با دقت انتخاب و پشت سر هم قرار گرفته و روی این تصاویر آهنگی از زنده یاد منوچهر سخانی ، با نام « قدیما یادش بخیر» پخش میشود.
باید پذیرفت که انتخاب این ترانه برای زینت دادن به حکومت استبدادی محمد رضا شاه می باشد ، ولی نباید فراموش کرد که در کودتای ننگین 28 امرداد 32 ، اوباش و ارازل  دست نشانده حکومت پهلوی ، افسر میهن پرست  سرگرد محمود سخایی ( برادر منوچهر سخایی ) رئیس شهربانی کرمان را به فجیع ترین شکل ممکن به قتل رساندند و جنازه آن جان باخته راه آزادی را پشت جیپ نظامی بسته و در خیابانهای شهر روی زمین کشیده و سپس به دار آویختند و حالا پس از گذشت شصت سال از این جنایت ، برای تعریف و تمجید از حکومت سرنگون شده پهلوی ، یکی از ترانه های زنده یاد منوچهرسخائی ، برادر آن جان باخته راه میهن را انتخاب و پخش نموده اند. 

براستی که شاه اللهی ها ، در بی شرمی و وقاحت روی حزب اللهی های حکومت ولایت وقیح را سفید کرده اند 
.

********
 ***********

.
محمود سخایی معروف به سرگرد محمود سخایی ( متولد: ۱۲۹۶ خورشیدی - مقتول : ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در کرمان )، از یاران سرسخت دکتر محمد مصدق و رئیس کل شهربانی کرمان از جانب وی در سالهای نخست دههٔ سی خورشیدی بود. وی در جریان وقایع خونین ۲۸ مرداد ماه سال ۱۳۳۲ در شهر کرمان، به طرز بسیار فجیع و دردناکی به قتل رسید و مثله شد.

۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و حمله به شهربانی کرمان

بعد از ظهر چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۳۲  شماری از مخالفان دکتر مصدق که گفته می‌شود هواداران مظفر بقائی بودند با شعار « جاوید شاه ، مرگ بر مصدق » ، به طرف شهربانی کرمان راه می‌افتند تا با سرگرد سخایی برخورد کنند.

راننده سرگرد سخایی به وی جریان توطئه را اطلاع داده و التماس می‌کند با جیپ پر از بنزین فرار کند اما وی نپذیرفت و به شهربانی کرمان رفت و برای گروهی که در آنجا جمع بودند از آزادگی و مبارزه با بیداد سخن گفت ، اما مخالفین امان نداده و بر سر و رویش ریختند.

 


به دارکشیدن سرگرد سخایی

کسانیکه با صدای بلند مرگ بر مصدق می‌گفتند وارد اتاق شدند و به سرگرد سخایی حمله نمودند. سپس پیکر نیمه جانش را از اتاق فرمانده لشکر به پایین پرت نمودند و با چوب و چماق نیمه جانش کردند. 

مهاجمان پای سرگرد سخایی را ، با طنابی به ته خودروی جیپ نظامی بستند و پیکر وی را تا میدان شهر کرمان ( مشتاقیه فعلی ) بر زمین کشیدند و بر تیری چوبی آویختند و « جاوید شاه و مرگ بر مصدق » گویان ، و در حالیکه چوب و چماق‌هایشان را در هوا می‌چرخاندند ، بدنبال جیپ و یلیس نظامی راه افتادند...

آنجا جسد را کاملاً برهنه کردند و در میدان مشتاق که یکصد سال پیش ، « مشتاقعلیشاه اصفهانی » سنگسار شده بود... به دار آویختند.


.

بر سنگ قبر سرگرد سخایی ( پیش از آنکه ویران شود ) نوشته شده بود :

مقبره سرگرد سید محمود سخایی سرباز شهید نهضت ملی ایران رییس شهربانی منتخب دکتر مصدق در استان کرمان که در کودتای خائنانه ۲۸مرداد ۱۳۳۲ بدست عمال جنایتکار شاه به شهادت رسید...

 ترانه پرستو اشاره به زندگی و مرگ سرگرد محمود سخایی دارد.
.
منوچهر سخایی خواننده و بازیگر سینمای پیش از انقلاب و از قدیمی‌ترین چهره‌های موسیقی پاپ که ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ درگذشت، برادر سرگرد سخایی است و ترانه پرستو را بیاد او خوانده‌است.ولایت وقیح رو سفید شد ! ( نمونه دوم )
http://666sabz.blogspot.be/2014/07/blog-post_5.html
۴ نظر:

 1. mage shah dastoor dadeh bud ke bokoshanesh! obash hamishe hastand vli J.A kamelan sazeman dahi shode lebas shakhsi ha ra be jane mardom mindazeh.

  پاسخحذف
 2. .
  از بس که شاه اللهی ها ، ملت بزرگ ایران را بی شعور معرفی میکنند ، دیگر به خودشان هم امر مشتبه شده که ملت ایران نادان است و هر دروغ و مغلطه ایی را باور میکند !
  .
  زنده یاد سرگرد محمود سخایی ، مگر در خانه شخصی یا در بقالی بود که ارازل و چاقوکشها بهش حمله کنند ؟!
  .
  ایشا.ن در شهربانی کرمان بود و اراذل بدون هیچ مشکلی وارد محوطه و سپس وارد ساختمان شدند !
  .
  چطور میشود که یک عده با چوب و چماق به شهربانی حمله کنند و نگهبانان هیچگونه مقاومتی یا حتی تیر هوایی شلیک نکنند ؟!
  .
  به جز اینکه این مسئله از پیش با نگهبانان و سربازان هماهنگ شده بود ، چه علتی دیگر ی میتوانست داشته باشد ؟!
  .

  پاسخحذف
 3. دکتر مصدق؛ پیشوای ملی‌گراها که به انگلیسی‌ها قول داد ماجرای تنگستانی‌ها را سرکوب کند

  آنها نخبگان مملکت را هم در اختیار داشتند. دکتر مصدق که امروزه خیلی از آقایان ملی‌گرا او را پیشوا و رهبر خودشان می‌دادند به دست انگلیسی‌ها به عنوان والی فارس انتخاب شد و به آنها قول داد که ماجرای تنگستانی‌ها را سرکوب کند و اين كار را کرد.

  مصدق خطاب به انگلیسی‌ها: شما حماقت می‌کنید كه نیروهای انگلیسی مستقیما با تنگستانی‌ها برخورد می‌کنند

  مصدق در جمله جالبی به انگلیسی‌ها می‌نویسد که شما حماقت می‌کنید كه نیروهای انگلیسی مستقیما با تنگستانی‌ها برخورد می‌کنند؛ عاقلانه‌تر این است که ما خودمان این کار را انجام دهیم تا اعتبار و آبروی شما لطمه‌ای نخورد. این عین جملاتی بود که از آقای دکتر مصدق در زمانی که والی فارس بود، صادر شده است.

  پاسخحذف