۱۳۹۲ بهمن ۱۷, پنجشنبه

پاسخی به یکی از مغلطه های معروف سلطنت طلبان !

.
سلطنت طلبان ، مغاطلات بسیاری دارند که یکی از آنها این جمله است « ملتی که برای مفت خوری انقلاب کند ، به .... خوری میافتد » !

البته این یکی از معدود زمان هایی است که سلطنت طلبان از واژه « انقلاب » بهره میبرند وگرنه همیشه از واژه « شورش » استفاده میکنند !

خوب نخستین مسئله ایی که بچشم میخورد ، احترامی است که سلطنت طلبان برای هم میهنان خود قائل هستند ولی مسئله مهمتر این است که یا واقعا ندانسته و بصورت طوطی وار این جمله را تکرار میکنند و یا کاملا دانسته و برای خاک به چشم نسل جوان پاشیدن این دروغ را بخورد ملت میدهند !

روی سخنم با سلطنت طلبان و انصار شاه الله نیست چون ایشان نه گوشی برای شنیدن دارند و نه میلی برای فهمیدن ، بلکه برای نسل جوان است که شاید تحت تاثیر دروغ اینان قرار بگیرند !

ملت بزرگ ایران برای آزادی و رهایی از زیر سلطه استبداد پهلوی قیام کرد ، حالا اصلا نتیجه آن مهم نیست که به آزادی رسید یا نه ، مهم این است که ملت ایران بدرستی ، علل عقب ماندگی خودش را شناخته و فهمیده بود که تنها در یک جامعه آزاد و با اشتراک داشتن در تصمیم های دولتی است که میتواند به اوج شکوفایی برسد !

برای مثال ، جوانی برای رهایی از جمهوری ننگین اسلامی و رسیدن به آزادی ، قصد خروج از ایران را میگیرد و قاچاقچی ایی را پیدا میکند که به او میگوید که در کمترین زمان ممکن و آسانترین راه ، او را به ترکیه و از آنجا با هواپیما به کانادا خواهد رساند ! پس از دریافت پول ، جوان را تا لب مرز برده ، سپس همه دار و ندارش را برمیدارد و جوان را لخت در میان مرز ایران و ترکیه رها میسازد و میرود !

- آیا تصمیم این جوان برای فرار از استبداد آخوندی و رسیدن به آزادی ، اشتباه بود ؟!

پاسخ سلطنت طلبان حتما « آری » است !

مثالی دیگر ، چرخ جلوی ماشین شما در میان اتوبان پنچر میشود ، شما از ماشین پیاده میشوید و جلوی ماشینها را میگیرید تا کسی به شما کمک کند ، یک ماشین میایستد ولی بجای کمک ، چند نفری به شما حمله کرده  و به همسر شما تجاوز میکنند و فرار میکنند !

- آیا باید این راننده بیچاره را مقصر خواند که برای تعویض چرخ ماشینش ، تقاضای کمک کرده بوده ؟!  باید از او انتظار داشت که با همان چرخ پنچر به مسیرش ادامه دهد ؟!


باز هم پاسخ سلطنت طلبان مطمئنا « آری » خواهد بود !

و اما مغطله آب و برق مجانی :

خمینی تا زمانی که در فرانسه بود ، هیچگاه ، هیچگاه حرفی از آب و برق و اتوبوس مجانی نزد ! در فرانسه ، خمینی تنها از آزادی زنان و احزاب سیاسی و رسانه ها ، آزادی مردم و برابری و و و سخن میگفت !

وعده آب و برق مجانی را خمینی برای نخستین بار در بهشت زهرا داد ، یعنی زمانی که شاه از ایران خارج شده بود و خمینی قدم نحسش را به ایران گذاشته بود !

آیا سلطنت طلبان بر این گمانند که انقلاب ایران پس از ورود خمینی به ایران آغاز شد ؟!


هر جوری بالا پایینش میکنیم ، بیشتر به تو خالی بودن سخنان سلطنت طلبان پی میبریم !در همین راستا
.

آخرش سلطنت طلبان را چه صدا کنیم !

.

**********
 .

.
.

۷ نظر:

 1. خوب صغرا کبرا می چینی اما حقیقت آن چیزی نیست که تو خیال می کنی اگر حدود سنیتو بدونم بهتر راهنمایت میکنم سبز علی

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حال میکنید ها :-)
   .
   حالا سن من مهم نیست ، شما راهنماییتون رو بفرمایید ، که ما هم روشن شیم
   .

   حذف
 2. حقیقتش این است که همه به دنبال ایرانی آبادتر و آزاد بودیم . به دنبال زندگی بهتر. اما کسی نمی دانست - یا به روی خودش نمی آورد- که انقلاب کور است و به آتش شور انقلابی همه خواهیم سوخت. یعنی از چاله درآمدیم افتادیم توی چاه. حالا چاره چیست؟ باز یکی را علم کنیم و دنبال حسن و حسین را ه بیافتیم و انقلابی دگر کنیم؟ یا اصلاٌ صورت مساله را پاک کنیم و سعی کنیم برگردیم عقب و همان بساط 2500 ساله که ما را به آن جا رساند که بودیم را دوباره برپا کنیم؟ مقایسۀ این با آن و حال با گذشته هم ما ربه جایی نخواهد رساند ، چون حرف و حدیث بسیار است. واقعاً چه باید کرد؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. درود و سپاس برای نظرتان
   بسیار خوب و پسندیده لب مطلب را بیان فرمودید
   .
   پاینده ایران

   حذف
 3. "سلطنت طلبان ، مغاطلات بسیاری دارند که یکی از آنها این جمله است « ملتی که برای مفت خوری انقلاب کند ، به .... خوری میافتد » !"

  البته این تنها "شکر خوری" جماعت نیست. منتهی یک اشکال جدی در این سخنشان وجود دارد.
  و ان اینکه این جماعت بی عار و مفتخور, مردم را هم مانند خود, جمعی "مفتخور" و بی عار تصور میکنند که برای نان و آب مفت به هر مزدوری و خیانتی دست میزنند. تا آنجا که به تاریخ و تاریخچه این جماعت خائن بر میگردد, اینان بحرین و هامون را بدستور ارباب غربی از ایران جدا کردند و نفت ایران را به ثمن بخس به ارباب غربی واگذار کردند تا چند صباحی بیشتر بر سر قدرت بمانند و مفتخوری کنند. تمام دردشان هم از انقلاب ایران, جمع شدن بساط مفتخوری و مزدوری و خیانتشان است. به اه و ناله هایشان نگاه کنید که انهم نه از سر میهن دوستی و نه در مخالفت با سرکوب نظام ولایی, که از سر بی عاری و بی دردی است.یا به یاد دزدی های سابق شان اه میکشند و یا به یاد موقعیتهای سابقشان میفتند. موقعیتهایی که نه از سر لیاقت و کار و تلاش, که از سر دستبوسی و مزدوری بدست آورده بودند.
  به این جماعت وامانده و توسری خورده باید گفت که مخالفت با خانواده مزدور پهلوی و چاقدارانش که ربطی به وعده های آب و برق مجانی خمینی ندارد. این مخالفت از روز اول کودتای انگلیسی سوم اسفند بر علیه مشروطه, شروع شد پس از کودتای آمریکایی ٢٨ مرداد ١٣٣٢ اوج تازه ای گرفت و در روز های آخر سلطنت وابسته پهلوی به اوج خود رسید. مخالفت با یک دیکتاتوری دست نشانده بیگانه که نیاز به وعده آب و برق مجانی ندارد.

  البته اینرا باید اضافه کنم که من با صحبت فوق الذکر اصلا مخالف نیستم. جماعتی که برای نان و آب و زندگی مفت تن به هر کاری بدهد, نهایتا به "گه خوری" هم میفتند. مثال بارزش هم "گه خوریهای" متعدد جماعت ورشکسته پهلوی چی است که برای توجیه وضعیت مستهجنی که در ان قرار دارند, دائم نظریات عجیب و غریب سیاسی از خود "در میدهند" که مصداق همان "گه خوری" است تا حرفهایی قابل اعتنا. حرفهایی که مثل باد معده میمانند که تنها به کار تسکین مزاج مریض احوال گوینده میخورد و بوی تعفن آزار دهنده ای دارد. مصداق این ضرب المثل معروف که از کوزه همان برون تراود که در اوست.

  پاسخحذف
 4. من خودم ۶ ساله بود وقتی انقلاب شد و یک سوال برام پیش میاد

  گروها ها سیاسی که انقلاب کردن

  حاضر هستن نسل امروز نقدی به کار خودشون داشته باشن

  به جای حرفا تکراری در این ۳۵ سال زدن

  که انقلاب ما را دزدیدن

  چرا وقتی زنان شجاع ایران که در اولین ۸ مارس بعد از انقلاب

  شعار میدادن ما انقلاب نکردیم به عقب برگردیم که وقتی حجاب میخواست اجباری بشه

  به جای حمایت از زنان لقب زنان شهر نوی که منظور فاحشه خونه بود خونه دادن
  شهر نو که منظور فاحشه خونه بود خونه دادن

  پاسخحذف
 5. درود به شرف نویسنده بالاخره یکی پیدا شد که حرف حقیقت رو بگه و از این تعصبات کور کورانه هردو طرف دست بکشه و نقدی بهشون بزنه چیزی که امروزه کم پیدا میشه. (با براندازی حکومت استبدادی شاه/ از چاله درامدیم وافتادیم به چاه)

  پاسخحذف