۱۳۹۸ فروردین ۵, دوشنبه

گردهمایی در برابر سفارت جمهوری اسلامی به دعوت سازمان عفو بین الملل با حضور کمرنگ ایرانیان برگزار شد.
در روز ۲۲ مارس ۲۰۱۹ یک گردهمایی خیابانی توسط سازمان عفو بین الملل و تعدادی از ایرانیان مدافع حقوق بشر  در برابر سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل برگزار شد. این گردهمایی مانند چند سال گذشته با سخنرانی ، موزیک های زنده و آهنگ های شاد از سراسر نواحی و فرهنگ های گوناگون ایران برگزار شد و با شیرینی های ایرانی ، نوشابه و شراب از حاضران پذیرایی گردید.  

در این برنامه اساتید دانشگاه های لائیک فرانسه زبان و فلامان زبان بروکسل ، وکلای ایرانی و بلژیکی ،  اعضای فعال سازمان عفو بین الملل سخنرانی کردند. سخنرانان خانم سلما بن خلیفه وکیل مشهور پناهندگان ایرانی و افغان ها ، آقای محمد رضا روحانی وکیل دادگستری ایران ، دکتر مجید گلپور استاد علوم اجتماعی دانشگاه های بروکسل و پاریس و چندین تن از بلژیکی های عضو سازمان عفو بین الملل و پرتلاش در هسته های پشتیبانی از نرگس محمدی ، حمید بابایی ، دکتر احمد رضا جلالی ، آرش صادقی و آتنا دائمی بودند. 
چند تن از زنان بلژیکی در هنگام سخنرانی ها به روی سن رفته و روسری هایی را که به چوب بسته بودند، برای پشتیبانی از بانوان مبارز و ضد حجاب و آزادی پوشش بالا بردند. 

ده ها مشعل در دست شرکت کنندگان به یاد زندانیان می سوخت. خانم ویدا مهران نیا همسر دکتر جلالی - محکوم به اعدام ، پیامی به انگلیسی فرستاده بود که به زبان فرانسه ترجمه و خوانده شد. 

خانم شرین سپندار مزد و آقای داود احمدلو، چند رباعی از عمر خیام را به پارسی و فرانسه خواندند. آقای هاملت ، گیتاریست ایرانی چندین بار به روی صحنه رفته و برای حاضران و به یاد زندانیان ، آهنگ هایی را نواختند.  

حضور پر رنگ بلژیکی ها و غیبت ایرانیان پر مدعا چشم گیر بود.


گزارش : انور میرستاری

عکس : 666 سبز

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر